Tharwa (TUR) / Bosporus (IRE) - Kısraklarımız

Detaylar

Pedigri : Tharwa (TUR) / Bosporus (IRE) - Kısraklarımız
Baba : Bosporus (IRE)
Anne : Elmastütün (TUR)
Doğum tarihi : 2015
Don : Al
Irk : İngiliz

Kısa açıklama

Kısrağımız Tharwa yarış yaşamında iki yarış kazanmış bunun yanı sıra KV.7 ikinciliği bulunan bir kısraktır. Tharwa’nın babası Bosporus ülkemizde koşmuş ve ülkemiz pistlerine uyumunu kanıtlamış çok önemli bir aygırdır.

Kısrağımız Tharwa yarış yaşamında iki yarış kazanmış bunun yanı sıra KV.7 ikinciliği bulunan bir kısraktır. 

Tharwa’nın babası Bosporus ülkemizde koşmuş ve ülkemiz pistlerine uyumunu kanıtlamış çok önemli bir aygırdır. Temsilcilerinin özellikle kum grup yarışlarda gösterdiği başarı 2022 yılında aygırı grup yarış başarısı kategorisinde zirveye taşımıştır.

Bosporus kısrak babası olarak da çok önemli safkanlar üretmiştir. Luminescence, Compiler, My Royal Sun, Lament Of Victory, Alakont, Last Shadow, bunlardan yalnızca birkaçıdır.

Bosporus kızlarının Torok ile eşleşmelerinden Dragon Born gibi G3. Sadun Atığ Koşusu 3. sü, G3 II. İnönü Koşusu 2. si bir safkan dünyaya gelmiştir.

Tharwa’nın annesi Elmastütün’de çok üretken bir kısraktır. G2 Alsancak ve G3 Fehmi Sinsaroğlu Koşuları galibi Rock Solid de bir Elmastütün oğludur. Elmastütün’ün aynı zamanda Asmar Dubai adında idmanda, çok şeyler beklenen bir Torok tayı da vardır.

Kısrağımızın ikinci kısrak babası olan Unaccounted For’un Torok uyumu inanılmazdır. Damascus cinsiyet dengeli linebreeding içeren bu çaprazdan birçok black-type safkan dünyaya gelmiştir. 4 G1 galibi Şampiyon Rhythm Divine, Sound Of Summer, Lady North ve Horror bu çaprazın başarılarına örnektir.

Son olarak Tharwa’nın 4. Kısrak babası olan Scenic bir Sadler’s Wells oğludur. Torok ile eşleşmede olumlu etkileri bilinen 4*6 Sadler’s Wells linebreeding meydana gelmektedir. Sadler’s Wells linebreeding’inin pedigride olumu çalıştığı Torok temsilcilerine örnek olarak Bright Hope verilebilir.
 

Abone ol ! X

Yeni yazılarımızdan, satışa çıkan taylarımızdan, en yeni kısraklarımızdan, haramıza ait en son haberlerden haberdar olmak için bildirimlerinizi açın.