Sedrina (IRE) / Dream Ahead (USA)

Sedrina (IRE) / Dream Ahead (USA) - Kısraklarımız

Detaylar

Pedigri : Sedrina (IRE) / Dream Ahead (USA) - Kısraklarımız
Baba : Dream Ahead (USA)
Anne : Spring Wave (IRE)
Doğum tarihi : 2016
Don : Doru
Irk : İngiliz

Kısa açıklama

Kısraklarımızdan Sedrina, Dream Ahead isimli aygırın Dr Fong kızı Spring Wave’den olan yavrusudur. Dream Ahead Avrupa’nın önemli sprinterlerinden biridir

Kısraklarımızdan Sedrina, Dream Ahead isimli aygırın Dr Fong kızı Spring Wave’den olan yavrusudur. Dream Ahead Avrupa’nın önemli sprinterlerinden biridir. Middle Park Stakes Gr.1, July Cup Gr.1, Sprint Cup Gr.1, Prix Morny Gr.1, Prix De La Foret Gr.1 gibi üst seviye beş yarışı kazanmış olan Dream Ahead son dönemde In Reality hattından çıkmış en önemli sprinterdir.

Sedrina’nın anne hattı ise 13-c kısrak ailesinden Princess Palatine’e ulaşır. Bu ailedeki soy kurucu kısrak 1872 doğumlu olan Stray Shot’tır. Bu kısrak günümüze Gr.1 galibi Shotover – Ornis – Ondulee – Frizette hattı ile ulaşan kollara sahiptir.

Frizette yüzyılın en önemli kısraklarından biri olup harada Gr.1 galibi kısraklar Banshee ve Durzetta’yı vermesi yanında çok önemli üç hattın da kurucu kısrağıdır.

Bunlardan ilki Frizette kızı Frizeur’un Gr.1 galibi iki kızı Black Curl ve Myrtlewood ile gelen koldur. Bu hattın üretimlerinde Black Curl – Black Wave ile gelen kolda Kentucky Derby galibi JET PILOT yetişirken Myrtlewood – Miss Dogwood – Sequence – Gold Digger kolunda MR PROSPECTOR, Myrtlewood – Crepe Myrtle – Myrtle Charm – Fair Charmer – My Charmer şeklinde gelen kolda ise bir başka efsane SEATTLE SLEW yetişmiştir.

Avrupa tarafında ise Frizette – Banshee – Heldifann – Djezima ile uzanan kolda DJEDDAH isimli aygırı görürken Djezima – Tourzima – Albanilla şeklinde gelen ve Avrupa’da özellikle çim pistte çok başarılı atlar üreten kolda ise Gr.1 galipleri EBADIYLA, EDABIYA, ENZELI, ESTIMATE, TAGHROODA, MAC SWINEY, PARISH HALL, DALIAPOUR, DARARA, DAR RE MI, TO DARN HOT, DARAZARI, REWILDING, RIVER DANCER, DARSHAAN, HUNTERS LIGHT gibi şampiyonlar yetişmiştir.

Sedrina ise bu ailede üçüncü güçlü kol olan Frizette – Prince Palatine tarafında yer alır. Bu kolun Gr.1 galipleri arasında VIENNA, BALDRIC, SHADAI TARQUIN, FIDDLE ISLE, TALLAHTO, DISTANT RELATIVE, NATASHKA, GREGORIAN, BLACK TARQUIN, DARK LOMOND, HEAVENLY ROMANCE, CAPOTE BELLE, GOLD AND IVORY, ANEES, HEART OF DARKNESS, ELUSIVE QUALITY, MARGARULA, MUKADDAMAH, SILK PRIMA DONNA, EZZOUD, SAKURA CANDLE, ZACHELINE, FERDINAND, HIDDEN LIGHT, ARTIE SCHILLER, PRINCE TRUE, SARCASTIC, VITRIOLIC, HYPNOTIC gibi isimler yer alır.

Prince Palatine – Chara – Chapardeuse – La Chipotte – Charleville – Charming Friend – Charming Queen – Saumareine – Spring Wave hattı ile ulaştığımız SEDRINA güçlü bir hattın temsilcisidir. Sedrina’nın ikinci annesi olan Saumareine Fransa’da iki koşu galibi bir kısrak olup harada İtalya Derby galibi GENTLEWAVE’i üretmiştir. Saumareine anneden Gr.1 galibi CHARMING DUKE ile kardeş olması yanında aygır TOCCET, SIMON DU DESERT gibi atların da yakın akrabası olmasıyla önemli bir isimdir. Sedrina’nın annesi Spring Wave ise harada İsviçre kısrak koşusu galibi SPRING LEAF’i üretmiştir.

Sedrina’nın anne hattının üretimleri dikkate alındığında çim pistte ve mesafede iyi taylar üretmesi olası gözükmektedir.

Sprint Cup Gr.1, July Cup Gr.1, Prix Morny Gr.1 ve Middle Park Stakes Gr.1 gibi 1200 metrenin önemli koşularını kazanmış olan Dream Ahead harada ise Glass Slippers (Breeders Cup Turf Sprint), Dream Of Dreams (Sprint Cup), Donjuan Triumphant (Sprint Stakes) gibi Gr.1 galibi sprinterleri ve Al Wukair (Prix Jacques Le Marois) gibi Gr.1 galibi bir miler’ı üretmiştir.  

Dream Ahead’in baba hattı In Reality’e ulaşmaktadır. Sedrina’nın ikinci kısrak babası ise Dr Fong olup ülkemizde aşım yapan bu aygır Roberto torunudur.

Sedrina’nın ikinci kısrak babası olan Saumarez ise Avrupa’nın en prestijli yarışı olarak kabul edilen Prix de L’Arc de Triomphe Gr.1’de 1990 yılı galibi olmuş bir şampiyondur. Saumarez’in babası olan Rainbow Quest de Prix de L’Arc de Triomphe Gr.1’de kazanmış olduğundan Torok – Sedrina eşleşmesinde bu aygırlar mesafeye dayanım noktasında eşleşmeyi zenginleştiren isimler olacaktır.

Abone ol ! X

Yeni yazılarımızdan, satışa çıkan taylarımızdan, en yeni kısraklarımızdan, haramıza ait en son haberlerden haberdar olmak için bildirimlerinizi açın.