Sappho (TUR) / Lion Heart (USA) - Kısraklarımız

Detaylar

Pedigri : Sappho (TUR) / Lion Heart (USA) - Kısraklarımız
Baba : Lion Heart (USA)
Anne : Well Defined (GB)
Doğum tarihi : 2016
Don : Doru
Irk : İngiliz

Kısa açıklama

Bir Lion Heart kızı olan kısrağımız Sappho'nun koşan ilk tayı olan Catnes (TUR) koştuğu 3 koşunun 2'sini gösterişli kazanarak tüm dikkatleri üzerine çekmiştir.

Sappho'nun babası Lion Heart Türkiye’nin gelmiş geçmiş en önemli aygırlarından biri olmasının yanı sıra özellikle kattığı erken gelişim özelliği ile çok önemli yükselişte bir kısrak babasıdır. Lion Heart 2021 doğumlu jenerasyonda açık ara farkla lider kısrak babasıdır.

2023 sezonunun flaş 2 yaşlı taylarından Son Of Cooger, Çaldıran, Cansucan Lion Heart kızlarının temsilcileridir.

Torok x Lion Heart çaprazı ise G3 Sadun Atığ 2.’si, G2 Tay Deneme Koşusu 3.’sü Hardold’u üretmiştir.

Sappho’nun 2. Kısrak babası Barathea’dır. Barathea’nın bir Sadler’s Wells oğlu olması dolayısı ile Torok eşleşmesinde olumlu etkileri bilinen 4*6 Sadler’s Wells linebreeding meydana gelmektedir. Sadler’s Wells linebreeding’inin pedigride olumu çalıştığı Torok temsilcilerine örnek olarak Bright Hope verilebilir.

Sappho’nun 5. Kısrak babası olan Known Fact de ülkemiz yarışçılığı için önemli bir figürdür. Geçmiş şampiyonlarımızdan Karabeyhan ve oğlu Fly By Me Known Fact hattı temsilcileridirler. Known Fact hattının Halo hattı ile uyumu bilinmektedir. Torok’un hem fenotipinde hem de genotipinde Halo etkisi önemli rol oynamaktadır.  Kısrağımızın Torok ile uyumunda bu etkileşiminde önemli rol oynayacağı düşünülmektedir.

Abone ol ! X

Yeni yazılarımızdan, satışa çıkan taylarımızdan, en yeni kısraklarımızdan, haramıza ait en son haberlerden haberdar olmak için bildirimlerinizi açın.