Quita (GB) / Footstepsinthesand (GB)

Quita / Footstepsinthesand - Kısraklarımız

Detaylar

Pedigri : Quita / Footstepsinthesand - Kısraklarımız
Baba : Footstepsinthesand (GB)
Anne : Quiania (IRE)
Doğum tarihi : 2016
Don : Doru
Irk : İngiliz

Kısa açıklama

2016 doğumlu olan Quita isimli kısrak Avrupa’da isim yapmayı başarmış olan Footstepsinthesand isimli aygırın kızıdır. Footstepsinthesand ise Storm Cat’in Avrupa pistlerinde başarılı olmuş en değerli erkek taylarından biri olan Giants Causeway’in oğludur.

2016 doğumlu olan Quita isimli kısrak Avrupa’da isim yapmayı başarmış olan Footstepsinthesand isimli aygırın kızıdır. Footstepsinthesand ise Storm Cat’in Avrupa pistlerinde başarılı olmuş en değerli erkek taylarından biri olan Giants Causeway’in oğludur. 

Giants Causeway 1600 metrede St James’s Palace Stakes, Sussex Stakes, 2000 metrede, Eclipse Stakes, Irish Champion Stakes, 2100 metrede Juddmonte International Stakes gibi çok önemli Gr.1 yarışları kazanmış büyük bir şampiyondu. 

Sadece 3 koşuda start alan ve tüm yarışlarını kazanan Footstepsinthesand ise İngiltere’de 2000 Guineas Gr.1 galibi olmayı başarmıştır. Footstepsinthesand’in kısrak babası taylarının mesafe dayanımı yüksek olan Rainbow Quest’dir. Avrupa’da oldukça etkili olan bir anne hattı olan 1-e kolunda yer alan Footstepsinthesand kısrak babası olarak da öne çıkmaktadır.

Cerreto (Derby Italiano), Awelmarduk (Derby Italiano), Crackerjack King (Derby Italiano), Jakkalberry (Gran Premio di Milano-Gr.1), Croda Rossa (Premio Lydia Tesio-Gr.2), Dancing Rocks (Nassau stakes – Gr.2), December Draw (Turnbull Stakes-Gr.1), Rivet (Racing Post Trophy-Gr.1), Power (National Stakes – Gr.1), Curvy (E.P.Taylor Stakes – Gr.1), Pedro The Great (Phoenix Stakes Gr.1), One Master (Prix de la Foret Gr.1) gibi atların yetiştiği anne hattıyla Footstepsinthesand kısrak babası olarak ise Khaadem (Gr.1), Irideo (2’inci Gr.1), Cathkin Peak (3’üncü Gr.1), El Astronaute (3’üncü Gr.1), Valiant Prince(Gr.2), Log Out Island (2’inci Gr.2), Broken Stones (3’üncü Gr.2), Klassique (Gr.3), Eva Lodge (Gr.3) isimli atlarda karşımıza çıkar.

Kısrağımızın baba hattının hem Giant’s Causeway hem de oğlu Footstepsinthesand ile güçlü olması yanında tayın annesi Quita’nın anne hattı da özeldir. Başarılı aygır Torok’un anne hattı Chatila – Silvester Lady – Gara Yaka ile Queen To Conqueror’a ulaşmaktadır. Quita’nın anne hattı ise Quiania – Quilanga – Quebrada üzerinden Queen To Conqueror’a ulaşmaktadır. Bu durumda Torok ile Quita aynı hattın alt kollarında yer alan atlardır.

2000 metrede Yellow Ribbon Stakes Gr.1 galibi olan Queen To Conqueror’ın harada verdiği en önemli taylarından biri Devil’s Bag’dan olan Quebrada’dır. Tayımızın annesi olan Quita’nın 3’üncü annesi olan bu kısrak Almanya’da Dişi Tay Deneme Koşusu olan German 1000 Guineas Gr.2 galibidir. 

Quebrada’nın hattından yetişen isimler klasik yarışlara yatkın olmakla birlikte farklı ülkelerde black type yarışlarda rahatlıkla dereceye girmişlerdir. Macaristan’da Triple Crown galibi olan Quelindo, Almanya’da Gr.3 kazanan Queenie, İtalya’da Gr.1 galibi olan Querari, Kanada’da Gr.2 kazanan Quidura, Fransa’da Gr.3 kazanan Quilanga bu alandaki referanslar arasındadır.

Quilanga’nın ülkemize gelen kısraklardan biri olduğunu ve yavrusu Turkish Legend’ın Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu Açık-3 galibi olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu sonuçlar bize bu anne hattının ülkemize son derece uyumlu olduğunu göstermektedir. 

Abone ol ! X

Yeni yazılarımızdan, satışa çıkan taylarımızdan, en yeni kısraklarımızdan, haramıza ait en son haberlerden haberdar olmak için bildirimlerinizi açın.