Queen Boudica (TUR) / Anodin (IRE)

Queen Boudica (TUR) / Anodin (IRE) - Kısraklarımız

Detaylar

Pedigri : Queen Boudica (TUR) / Anodin (IRE) - Kısraklarımız
Baba : Anodin (IRE)
Anne : Louve Solitaire (USA)
Doğum tarihi : 2016
Don : Doru
Irk : İngiliz

Kısa açıklama

Queen Boudica potansiyelli bir aygır olan Anodin’in kızıdır. Anodin elite kısrak Born Gold’un Anabaa’dan olan oğludur. Anodin kariyerinde Gr.3 Prix Paul De Moussac galibi olmuştur.

Queen Boudica potansiyelli bir aygır olan Anodin’in kızıdır. Anodin elite kısrak Born Gold’un Anabaa’dan olan oğludur. Anodin kariyerinde Gr.3 Prix Paul De Moussac galibi olmuştur.

Ancak Anodin’in tanınmasını sağlayan yarışlar Gr.1 Prix Jacques Le Marois’de Kingman arkasındaki ikinciliği, Gr.1 Breeders Cup Mile’da Karakontie arkasındaki ikinciliği, Gr.1 Prix Du Moulin De Longchamp’da Maxios – Olympic Glory arkasındaki üçüncülüğü, Gr.1 Queen Anne Stakes’te Toronado – Verrazano ardındaki üçüncülüğü ve Gr.1 Prix d’Ispahan’da Cirrus Des Aigles ardındaki ikincilikleridir.

Anodin Gr.1 galibi süper kısrak Goldikova ile ana-baba bir, Gr.1 galibi Galikova ile anneden kardeştir. Galikova’nın babası Galileo olduğundan Sadlers Wells / Danzig çaprazlaması bu Gr.1 galibi atın eşleşmesinde dikkat çeker.

Goldikova’nın harada Galileo’dan olan ve Galikova ile çok benzer olan eşleşmesine sahip Terrakova isimli tayı Fransa’da Prix Cleopatra Gr.3’ü kazanmış Kısrak koşusu olan Prix De Diane Gr.1’de üçüncülük elde etmiştir.

Anodin kızı Queen Boudica’nın Torok ile olan eşleşmesi de yukarıda Sadlers Wells ile Anabaa’dan gelen Danzig ile birleşince Sadlers Wells / Danzig uyumuna sahip olmaktadır.

Ayrıca Queen Boudica’nın anne hattına baktığımızda Louve Solitaire (Our Emblem), Louveterie (Nureyev) ile Gr.1 galibi kısrak Lupe (Primera) bağlandığını görürüz. Epsom Oaks galibi olan Lupe 1970 yılında Coronation Cup Gr.1, Prince Of Wales’s Gr.2, Yorkshire Oaks, Cheshire Oaks gibi yarışları 5 koşuluk kariyerine sığdırmış bir şampiyondur.

Lupe harada Irish River, Lyphard, Brigadier Gerard, Bold Lad, Alydar, Super Concorde gibi aygırlar ile eşleşmiş iz bırakan yavrusunu Nureyev’den vermiştir. Irish River’dan verdiği Lascaux Gr.2 Prix Jean de Chaudenay’ı, Lyphard’dan verdiği Legend Of France Gr.3 Earl Of Sefton Stakes’i, Brigadier Gerard’dan verdiği Leonardo Da Vinci Gr.3 White Rose Stakes’i kazanmıştır.

Bu erkek taylardan başka Bold Lad’den olan dişi tayı L’Ile Du Reve Gr.3 Chesshire Oaks’u kazanmış diğer dişi tayı Louve Bleue (Irish River) Gr.1 Prix Saint Alary’de ikincilik elde etmiştir. Alydar’dan verdiği kızı Louve Romanie ise Gr.1 Prix Saint Alary’de ve Gr.1 Prix de Diane de üçüncülükler elde etmiştir. 

Tüm bu sonuçlar Nureyev’den olan kızı Louveterie’nin hara başarısı karşısında geri planda kalmıştır. Nureyev burada kilit noktada önemli bir aygırdır. Louveterie’nin Prix Vanteaux Gr.3 galibi ve Gr.1 Prix Saint Alary, Gr.1 Prix de Diane koşularında ikincilikleri bulunmaktadır.

Louveterie harada ise Lear Fan’den Gr.1 Grand Criterium galibi aygır LOUP SOLITAIRE ve Riverman isimli aygırdan Gr.1 Prix d’Ispahan galibi aygır LOUP SAUVAGE isimli taylarını vermiştir. Gr.1 galibi annesi Lupe’un mirasını en iyi aktaran kızı olarak Louveterie Our Emblem isimli aygırdan Louve Solitaire isimli kızını vermiş ve bu kısrak Anodin’den gebe olarak ülkemize gelmiştir.

Sadlers Wells / Danzig çaprazlamasının uyumlu sonuçlarını Torok taylarında da görürüz. Aygırımızın Gr.2 galibi yavrusu Denso’nun ikinci kısrak babası Sea Hero, Kv8 galibi My Pride’ın kısrak babası Eagle Eyed, Gazi ikincisi Kv8 galibi Mucize Kız’ın kısrak babası Holy Roman Emperor, Kv8 galibi Shining Glory’nin üçüncü kısrak babası Danehill söz konusu eşleşmeye sahip olup Danzig kanı taşımaktadırlar.

Ayrıca Torok’un ülkemiz black type yarışlarında plase yapan Who Keeps You, Maça Kızı ve Heyamola isimli tayları da Danzig kanı taşımaktadır. Torok – Queen Boudica eşleşmesinin uyumlu sonuç alabileceğini düşünmemizi sağlayacak diğer unsur kilit aygır dediğimiz Nureyev’dir.

Nureyev ile Sadlers Wells bilindiği üzere babaları Sadlers Wells olan ve anne hattından da yakın akraba atlardır. Torok’un baba hattının Sadlers Wells’e çıkıyor olması yanında ikinci kısrak babasının Pivotal olması aygırın kendisinin de çok makbul kabul edilen Sadlers Wells / Nureyev çaprazına sahip olduğunu gösterir.

Pivotal’in büyük babası Nureyev olduğundan Torok kendi içinde Special Rasmussen’dir. Yüksek başarılı bir kısrak akrabalığı olan Special kanını arttıran unsur Torok’un eşleştiği kısraklarda Sadlers Wells ve Nureyev kanı bulunmasıdır. Nitekim Yamanlarbeyi (Gr.1), Dragon Fire (Açık-3), Shining Glory (Kv8), Marvel (3’üncü Gr.3) gibi başarılı Torok taylarının Pivotal akrabalığı taşıması bu dediğimizi destekler niteliktedir.

Go Hero (Gr.3, 2’inci Gr.1), Bright Hope (Gr.3), Dragon Fire (Açık-3), Tor The Wings (KV8), Shining Glory (Kv8) gibi başarılı taylarının da Sadlers Wells akrabalığı taşıyor olmaları da söz konusu uyuma bağlanabilir.

Abone ol ! X

Yeni yazılarımızdan, satışa çıkan taylarımızdan, en yeni kısraklarımızdan, haramıza ait en son haberlerden haberdar olmak için bildirimlerinizi açın.