Proud And Elated (FR) / Makfi (GB)

Proud And Elated (FR) /  Makfi (GB) - Kısraklarımız

Detaylar

Pedigri : Proud And Elated (FR) /  Makfi (GB) - Kısraklarımız
Baba : Makfi (GB)
Anne : Danceabout (GB)
Doğum tarihi : 2015
Don : Doru
Irk : İngiliz

Kısa açıklama

Proud And Elated, Makfi isimli aygırın kızıdır. Proud And Elated’ın 14-b familyasına mensup olup Admiration alt kolunda yer alır. 14 familyasında Admiration Gr.1 galibi Pretty Polly’i Gallinule isimli aygırdan üretmiş ve bu kısrak kendi hattını kurarak 14-c kolunu açmıştır.

Proud And Elated, Makfi isimli aygırın kızıdır. Proud And Elated’ın 14-b familyasına mensup olup Admiration alt kolunda yer alır. 14 familyasında Admiration Gr.1 galibi Pretty Polly’i Gallinule isimli aygırdan üretmiş ve bu kısrak kendi hattını kurarak 14-c kolunu açmıştır.

1000 Guineas, Cheveley Park Stakes, Oaks Stakes, Champagne Stakes, Champion Stakes, St.Leger gibi farklı mesafelerde Gr.1 koşular kazanmış ve harada da Gr.1 galibi Molly Desmond’u üretmiştir.

Hattın dünya yetiştiriciliğinde önemli sonuçlar aldığını görmekteyiz. Çok sayıda Avrupa klasiğinde kazanmış atların yer aldığı ailede Pretty Polly - Molly Desmond – Sarita - Sister Sarah – Lady Angela hattı ile NEARTIC (Nearco) isimli aygır yetiştirilmiştir. Neartic ise tüm zamanların en büyük aygırlarından Northern Dancer’ın babasıdır.

Admiration – Adula – Mountain Mint – Bridgemount ile ulaştığımız CRESTA RUN ise İngiltere’de 1000 Guineas Gr.1 galibi olarak familyanın klasik koşu galibi atlarında biridir. Cresta Run, Proud And Elated’ın anne hattı üzerinde yer almaktadır.

Proud And Elated’ın anne hattında yer alan kısraklardan biri de Cresta Run – Gold Race – Gold Rush ile ulaşılan Gamble In Gold isimli kısraktır. Lowther Stakes, Hopeful Stakes, Princess Stakes galibi olan Gamble In Gold 2 yaşlı şampiyon seçilmiş bir kısraktır.

Hat üzerinde biraz daha günümüze yaklaştığımızda Japan Cup Gr.1 galibi JUPITER ISLAND, National stakes galibi KRAYYAN gibi isimleri görürüz. Jupiter Island’ı veren kısrak Mrs Moss olup bu kısrak Golden Plate – Good As Gold ile Gamble In Gold isimli kısrağa ulaşır.

Mrs Moss’un babası olan Reform 1966-67 yıllarında koşmuş bir şampiyondur. Sussex Stakes Gr.1, Champion Stakes Gr.1, St.James’s Palace Stakes Gr.1 gibi üst seviye koşuları kazanmış olan Reform, 2000 Guineas Gr.1 galibi Pall Mall’in oğludur. Bu hat ülkemizde başarılı olan Fairway kanına Palastine - Fair Trial kanı ile ulaşır.

Ülkemizde aşım yapmış aygırlardan Bin Ajwaad’in kısrak baba hattına bakarsak Pall Mall oğlu Sallust’u görürüz. Bin Ajwaad’ın babası Rainbow Quest olması yanında aygırın anne hattı Salidar- Balidaress – Innocence – Novitiate – The Veil – Sister Sarah – Sarita – Molly Desmond üzerinden Pretty Polly’e ulaşmaktadır. Bin Ajwaad’in annesi ile Proud And Elated’ın anne hattı benzer bir eşleşme tabanına sahiptir.

Proud And Elated’ın annesi Danceabout bir Shareef Dancer kızı olup annesi Putupon üzerinden Reform kızı Mrs Moss’a ulaşmaktadır.

Abone ol ! X

Yeni yazılarımızdan, satışa çıkan taylarımızdan, en yeni kısraklarımızdan, haramıza ait en son haberlerden haberdar olmak için bildirimlerinizi açın.