Kara Laçin (TUR) / Dr. Fong (USA)

Kara Laçin / Dr. Fong – Miss De Havillard / Cape Cross - Kısraklarımız

Detaylar

Pedigri : Kara Laçin / Dr. Fong – Miss De Havillard / Cape Cross - Kısraklarımız
Baba : Dr. Fong (USA)
Anne : Miss De Havillard (IRE)
Doğum tarihi : 2017
Don : Doru
Irk : İngiliz

Kısa açıklama

Kısrağımız Kara Laçin’in babası Dr Fong dünya yetiştiriciliğinde kısrak babası olarak grup yarış galipleri vermiş önemli bir kısrak babasıdır. Roberto hattının ve Roberto inbreeding’inin ülkemizde de çok olumlu çalıştığı bilinmektedir.

Torok eşleşmelerinde de Roberto inbreeding’i harikalar yaratmaktadır. 4 G1 galibi şampiyon safkan Rhythm Divine’da da Roberto inbreeding’i bulunmaktadır. 

Torok’un Dr Fong ile çaprazından 2023 sezonunun en heyecan verici taylarından yanilgisiz Severus Snape dünyaya gelmiştir. Bu çaprazın sürekli black-type safkanlar üreten bir nick’e dönüşeceği düşünülmektedir.

Kara Laçin’in ikinci kısrak babası olan Cape Cross Avrupa yetiştiriciliğinde çok önemli bir figürdür. Sea The Stars, Golden Horn gibi çok önemli şampiyonların babasıdır. 

Kara Laçin’in üçüncü kısrak babası olan Nayef de aygır hattını devam ettiren etkili bir aygırdır. Highclere {2-f} familyasından olmasıyla Dünyanın en büyük aygırlarından Deep Impact’in yakın ailesindendir. Son dönemde Palace Pier gibi şampiyon bir safkanın kısrak babası olması ile de adından çokça bahsettirmiştir.

Kara Laçin aynı zamanda {9-e} kısrak familyasındandır. Torok’un dedesi In The Wing’s in de {9-e} familyasından olması dolayısı ile Torok eşleşmesinde bu familya üzerine kısrak inbreeding’i bulunmaktadır.

Abone ol ! X

Yeni yazılarımızdan, satışa çıkan taylarımızdan, en yeni kısraklarımızdan, haramıza ait en son haberlerden haberdar olmak için bildirimlerinizi açın.