Fleurine (TUR) / Powerscourt (GB)

Fleurine (TUR) / Powerscourt  (GB) - Kısraklarımız

Detaylar

Pedigri : Fleurine (TUR) / Powerscourt  (GB) - Kısraklarımız
Baba : Powerscourt (GB)
Anne : Florissant (TUR)
Doğum tarihi : 2014
Don : Doru
Irk : İngiliz

Kısa açıklama

Fleurine bir Powerscourt kızı olup güçlü bir anne hattına sahiptir. Fleurine’nin annesi Florissant olup bu hat Fiorella – Flöre – Karanara – Palmaroza ile Belle Rose isimli kısrağa bağlanır.

Fleurine bir Powerscourt kızı olup güçlü bir anne hattına sahiptir. Fleurine’nin annesi Florissant olup bu hat Fiorella – Flöre – Karanara – Palmaroza ile Belle Rose isimli kısrağa bağlanır.

Karanara’nın anneden kardeşleri arasında Cevdet Sümer Koşusu galibi MİNE III, Akif Akson Koşusu galibi olup grup yarışlarda plase yapan BALJIT (Royal Ride) gibi isimler bulunmaktadır.

Hattın en ciddi kısraklarından biri olan Karanara harada mükemmel sonuçlar almıştır. 36 yarışının 24’ünü kazanan Gazi şampiyonu SEREN I (Karayel) kısrağın en önemli tayıdır. 8 kez Gr.1 galibi olan Seren I’den başka ekürisi Hafız arkasında Gazi Koşusu’nda ikinci olan ve Sait Akson Gr.3 galibi olan KAPKARA (Karayel) kısrağın diğer önemli yavrusudur.

Karanara harada bu iki isimden başka Fetih Koşusu Gr.3 galibi HOVARDA I (Majestic Endeavour) Kısrak Koşusu Gr.1 üçüncüsü SAĞNAK I (Karayel) ve Kısrak Koşusu Gr.1 ikincisi, Dişi Tay Deneme Gr.1 üçüncüsü, Gazi dördüncüsü olan FLORE’yi de vermiştir.

Fleurine’in üçüncü annesi olan Flore ise harada koşan iki tay vermiştir. Errol isimli tayı Coup De Roi Kv21 galibi olurken Fiorella isimli kızı Nene Hatun Gr.3 galibi olmayı başarmıştır. Her nesilde nitelikli atlar üreten ailenin Fiorella kolunda da çok güçlü atlar yetiştirilmiştir.

Fiorella’nın tanınmasını sağlayan şüphesiz aygır olarak performansı başarılı olan NURSULTAN, klasik yarış galibi ULTRAMAR ve dğer bir aygır oğlu COMMONER olmuştur.

Nursultan Gr.3 galibi olması yanında Gazi Koşusu’nda 4’üncü olması ve mesafeye olan yatkınlığı ile dikkat çekmiş harada ise Özsalvador, Gilitter, El Salvador, Sultans Of Swing, My Ginetta gibi çim pistte çok iyi koşan atları üretmiştir. 29 tayı koşan Nursultan 21 tayının kazanması ve 10 tayının Black Type başarısı göstermesi ile güçlü anne hattının iyi bir temsilcisi olarak kabul edilir.

Fiorella’nın diğer oğlu Ultramar ise Cumhurbaşkanlığı Koşusu Gr.1, Ankara Koşusu Gr.1 gibi iki klasik yarışı kazanmayı başarmış bir şampiyondur. Ultramarine, Blue Beads bu aygırın grup düzeyde başarılı olan tayları olurken Ultramar kısrak babası olarak Sakarya Gr.2 galibi Gazi Gr.1 üçüncüsü KINGSMAN’i üreterek kan hattını inkar etmeyen sonuçlar almıştır.

Günümüzde bu hattın nadir temsilcilerinden biri olan Fleurine bir Powerscourt kızı olup annesi Flourissant ile Fiorella’ya ulaşır.

Torok’un Gr.1 galibi tayı Yamanlarbeyi’nin annesi Alakan ile Fleurine değerlendirilirse Alakan’ın babası olan Kaneko ve Fleurine’in babası Powerscourt ilk ortak noktayı gösterir. Her iki kısrak babası 4/3 kardeşler Sadlers Wells ve Nureyev’e ulaşan kan hatlarına sahiptir.

İkinci ortak nokta ise Kılıçaslan’dır. Fleurine’in 3’üncü annesi olan Flöre’nin babası Kılıçaslan aynı zamanda Alakan’ın 3’üncü annesi Nadide’nin de babasıdır. Bu durumda Torok’un Gazi Koşusu galibi tayı PIANO SONATA’nın da konuşulması gerekir.

Piano Sonata’nın annesi Emma Ay Tudor üzerinden Prince Tudor / Cihangir, ikinci annesi Moira üzerinden Wings Of Song kanı taşımaktadır. Fleurine’in ikinci annesi Fiorella bir Karayel kızı olduğundan Prince Tudor / Cihangir kanı burada da görülür. Ayrıca Fleurine’in anne hattındaki Palmaroza da Wings Of Song kızıdır.

Bu uyuma güçlü bir örnek de şampiyon taylar üreten Setryn’in Torok’dan olan Gr.1 ikincisi Gr.3 galibi tayı GO HERO’dur. Setryn’in annesi olan Figo Star bir Sun Music kızıdır ve annesi Cihanyandı Lütfiye ise KILIÇASLAN’ın kızıdır. Sun Music ünlü Sadlers Wells’in oğlu olduğundan Setryn ile Fleurine arasında Sadlers Wells ve Kılıçaslan ortak noktalardır.

Abone ol ! X

Yeni yazılarımızdan, satışa çıkan taylarımızdan, en yeni kısraklarımızdan, haramıza ait en son haberlerden haberdar olmak için bildirimlerinizi açın.